polski english

All About Freedom Festival

Gdańsk 10-22 Listopada 2009

All About Freedom Festival

AAFF organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności, to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalno-artystyczne, którego wiodącym tematem jest problematyka wolności we współczesnym świecie.

Tegoroczna odsłona Festiwalu to wyjątkowa kompozycja najlepszej jakości zdarzeń z szerokiego zakresu kultury.

W ramach dwutygodniowego Festiwalu planujemy organizację m.in. oryginalnych wydarzeń muzycznych, projekcje najlepszych filmów o wolności, udział gości - twórców filmowych a także cykl moderowanych debat i spotkania z mistrzami oraz wybitnymi postaciami życia publicznego, którzy będą mówić o współczesnym znaczeniu wolności jako wartości - niezbędnej do życia dla każdego człowieka.

Projekt planowany jest jako wydarzenie o charakterze ogólnopolskim, a w przyszłości międzynarodowym, które na stałe wpisze się w kalendarium najważniejszych festiwali. Służy temu również historycznie uwarunkowane powiązanie Gdańska z walką i troską o wolność, którą ECS promuje jako wartość nadrzędną dla wszystkich ludzi na świecie.

Projekt skierowany jest do grona odbiorców, którzy szukają zdarzeń wyjątkowych, które będą kształtować ich widzenie świata i odbiór rzeczywistości. To także ludzie z tzw. „klasy średniej", którzy oczekują wartościowych doznań muzycznych czy filmowych. Uczestnicy AAFF to publiczność trójmiejska oraz ludzie, którzy dla wyjątkowości oferty Festiwalu, przyjadą do Gdańska właśnie, specjalnie na to wydarzenie.