polski english

All About Freedom Festival

Gdańsk 10-22 Listopada 2009

KONCERT: Julia Marcell

Julia Marcell

Julia Marcell

Gra na fortepianie i na skrzypcach. Ma na imię Julia i pisze piosenki. Lubi je nazywać classical punk. Classical z powodu intencji, punk z powodu wykonania. Pochodzi z Olsztyna, od dwóch lat mieszka w Berlinie. 22 listopada o godz. 21.00 będzie można ją zobaczyć i usłyszeć w klubie Versalka w Sopocie.

Projekt Julii wiąże się z ciekawą historią. Nagrany dzięki wsparciu ludzi z całego świata album Julii Marcell, jest pierwszą premierą polskiego artysty w wytwórni Sellaband.com – portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę. Album miał swoją polską premierę w październiku. Płyta zatytułowana It Might Like You, powstała w Berlinie z udziałem niemieckich muzyków i polskiego kwartetu smyczkowego. Nagrania wyprodukował niemiecki producent Moses Schneider.
 
Julia tak wspomina pracę nad It Might Like You:
Udało nam się uchwycić to na czym nam najbardziej zależało, czyli radość grania muzyki. Piosenki były nagrywane na żywo, na tzw. setkę, eksperymentowaliśmy, używaliśmy nietypowych instrumentów jak np. buty albo papier. Wyszła płyta surowa, o punkowej energii, a jednak intymna i ludzka.
 
Julia obecnie zajmuje sie promocją albumu. Wystąpiła m.in. w kultowym niemieckim programie Rockpalast w telewizji WDR. Pozytywną opinię na temat Julii wyraził nawet brytyjski The Guardian. Płytę promuje utwór Night Of the Living Dead. Najwięcej satysfakcji sprawiają Julii koncerty i kontakt z publicznością. Julia z powodzeniem występuje w całej Europie i poza nią. Zwykle towarzyszy jej zespół złożony z kwartetu smyczkowego i perkusji, ale Julia występuje w bardzo różnych konfiguracjach.
Zespół:
Julia Marcell - piosenki, śpiew, fortepian, skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce, puzon, chórki
Anna Prokopczuk - altówka, chórki
Patrycja Taradejna - wiolonczela, chórki
Jakob Kiersch - perkusja, chórki
Borys Breuer – realizacja dźwięku, bass
 
 
 
Jako support przed koncertem Julii Marcel o godzi. 20.00 wystąpi Adre`N`Alin:
 
Na muzykę Adre`N`Alin składa się dość zaskakujące połączenie muzyki fortepianowej oraz innych instrumentów klasycznych z dźwiękami elektronicznymi zarówno mocno klubowymi bitami, jak i bardzie fotelowo-kanapowym chill-outem. To muzyka, w której pobrzmiewa androgeniczny duch. Kompozytorem tej niecodziennej mieszanki jest Igor Szulc, a na scenie towarzyszy mu trio smyczkowe. Klasyczne brzmienie wiolonczeli, skrzypiec i pianina łączy się z elektroniką, a furia ze spokojem.
 
Występ: 22/11/2009, godz. 20.00, Klub Versalka, Sopot